V teh predprazničnih dneh nas je razveselila novica, da so se učenci naše šole odlično odrezali na mednarodnem natečaju z naslovom “Zmaga”, ki je zaradi izrednih razmer potekal v šolskem letu 2019/2020 in 2020/2021.

Na likovnem natečaju so sodelovali učenci iz petih držav, na sam vrh pa sta se v kategoriji od 13 do 16 let povzpeli likovni deli Tinkare Soršak iz 8. a (1. mesto) in Neje Kovač iz 9. b razreda (2. mesto) pod vodstvom mentorice Jerneje Menzinger.

Na literarnem natečaju pa so sodelovali učenci iz Slovenije in Bosne in Hercegovine. Ker se ga je udeležilo premalo udeležencev iz tujih držav, se natečaj vrednoti kot državni. Kljub temu pa smo izjemno ponosni, saj smo v kategoriji od 13 do 16 let pobrali vsa tri prva mesta, v kategoriji od 9 do 12 let pa je 1. mesto prav tako šlo v roke našemu učencu.

Razvrstitve literarnega natečaja:

Kategorija od 13 do 16 let

Jaka Leskovar, 9. b (1. mesto), mentorica Valentina Volavšek

Neja Kovač, 9. b (2. mesto), mentorica Valentina Volavšek 

Timotej Polenek, 9. b (3. mesto), mentorica Jovita Kovač

Kategorija od 9 do 12 let

Jon Artnik, 8. b (1. mesto),mentorica Valentina Volavšek

Iskrene čestitke vsem nagrajencem in njihovim mentoricam. Ob takšnih uspehih se vsi veselimo in se počutimo zares zmagovalno.

… Zato slovensko besedo mi vsi ohranjati želimo,

iz roda v rod našo preteklost oživimo.

Naj se sliši zven peresa ob zapisanih besedah –
v ponos vsakega Slovenca vzklikam:
To je zmaga!
(In spet po telefonu klikam …)

Neja Kovač, 9. b